reklama
reklama
reklama
reklama

Historia portalu

Ocena użytkowników: gorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszeniagorlice-wydarzenia-aktualności-reklama-kultura-sport-ogłoszenia / 0
SłabyŚwietny 

Portal haloGORLICE.pl powstał z inicjatywy dwóch rodowitych gorliczan - Tomasza Stasiowskiego i Bogusława Dąbrowskiego.

W ich głowach, dnia 18.10.2010 powstał pomysł na stworzenie portalu internetowego, który tematyką zahaczałby o trzy dziedziny: rowery, narty i kręgle. Początkowo nazwa strony była inna i nawiązywała do popularnej wyszukiwarki internetowej (google) z wykorzystaniem nazwy miasta (Gorlice).

Tak powstał portal goorlice.pl - portal dla ludzi z pasją. Pierwsze próby stworzenia witryny internetowej były bardzo nieudolne, mimo wszystko pomysł został podchwycony przez kilka osób, które zaproponowały swoje pomysły. I tak z biegiem czasu do dwuosobowego składu redakcyjno-administracyjnego dołączył Lech Klimek oraz Robert Berkowicz. Ten ostatni był ojcem chrzestnym postępu technologicznego dla raczkującego portalu goorlice.pl. Z prostego szablonu opartego na kodowaniu HTML, portal przesiadł się na system joomla. 30 grudnia 2010 ruszyła druga odsłona goorlice.pl, tym razem udoskonalona i poszerzona o wiele dodatkowych funkcjonalności związanych z joomlą.

Portal dzięki aktywności Lecha Klimka zyskał miano portalu publicystycznego z racji wielu ciekawych felietonów zamieszczonych na jego łamach. Powstał pierwszy profil strony na facebooku i dość szybko osiągnął liczbę ponad 100 lików. Artykułów przybywało a w ludziach powstała naturalna potrzeba rozwoju.

W styczniu 2011 roku powstał pomysł stworzenia portalu o charakterze informacyjnym. Została wymyślona także obecna nazwa portalu - haloGORLICE.pl. Pomysłodawczynią nazwy została Karolina Bednarz, żona założyciela portalu goorlice.pl. Od tej pory portal haloGORLICE.pl ruszył dynamicznie z miejsca.

Po miesięcznych przygotowaniach haloGORLICE.pl ujrzało światło dzienne a pierwszy artykuł na nowej odsłonie portalu został opublikowany 3.02.2011 roku. Od tamtego czasu rozpoczął się rozwój naszego portalu. Do ekipy zostało włączonych kilka osób, które swoimi pomysłami urozmaiciły wachlarz tematów poruszanych na portalu.

I tak w grono raczkującej dopiero redakcji weszli:

- Bartłomiej Belniak - autor logotypu portalu oraz galerii "Tydzień z głowy - czyli Belniak pazurem"
- Joanna Morżak - aktywna i kreatywna
- Monika Kulka - kreatywna i pomysłowa
- Jacenty Spyra - fotograf / marka fotogorlice.pl
- Adrian Wokurka - specjalizujący się w tematyce politycznej
- Sławomir Tokarski - fotograf
- Daniel Pruchnicki - fotograf
- Kinga Pastuszczak - mimo, że praktykant a już brylant sztuki fotograficznej
- Iwona Warzycka - prekursorka działu halo-KOBIETA
- Anna Dobek - wizażystka, stylistka, kreatywny umysł

Współpracowali z nami również:

- Paweł Nowicki - dział kultura
- Krzysztof Wyżykowski - dział sport, praktykant
- Grzegorz Szatek - dział turystyka, praktykant
- Kamil Tokarski - praktykant
- Joanna Krzysztofowicz - praktykant

Kolejną ważną datą w historii młodego portalu haloGORLICE.pl był dzień 17.08.2011, w którym serwis został oficjalnie zapisany w Rejestrze Sądu Okręgowego w Nowym Sączu jako wydawnictwo internetowe.

Niewątpliwie ważną datą był dzień 24.04.2013, gdy została uruchomiona nowa odsłona portalu, którą roboczo nazwaliśmy haloGORLICE.pl 2.0, za przyczyną talentu i umiejętności Macieja Szukalskiego, naszego współpracownika z firmy Condictor.

I tak trwamy do dnia dzisiejszego...